Jak tanio zwiedzić Paryż?

Wbrew pozorom, wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby móc zwiedzić Paryż. Choć wydaje się, że jest to drogie i luksusowe miasto, obfituje w całe mnóstwo darmowych atrakcji i rozrywek. Przedstawiamy wskazówki co do tego, jak tanio zwiedzić Paryż, gdzie tanio zjeść w Mieście Miłości oraz gdzie niedrogo zrobić wymarzone zakupy.

Dojazd i nocleg w Paryżu

Jeśli chcemy dotrzeć do Paryża samolotem, warto nieco wcześniej kupić bilet. Loty mogą być naprawdę tanie, musimy tylko wcześniej zaplanować podróż. Alternatywą jest wspólna podróż samochodem z ludźmi, którzy udają się w tym samym kierunku. W tym celu warto skorzystać z grup w mediach społecznościowych. Trzeba pamiętać, aby do ceny biletu z lotniska w Beauvais doliczyć koszt jazdy autobusem, ok. 16 euro, a z lotniska Charles de Gaulle koszt jazdy pociągiem ok. 10 euro.

Jeśli chcemy zaplanować stuprocentowo ekonomiczny wyjazd, można znaleźć darmowy nocleg, korzystając z couchsurfingu. Trzeba jednak uważać, aby dobrze wybrać dzielnicę. Niektóre rejony, np. na północy Paryża, uchodzą za niezbyt przyjemne. Z kolei campingi znajdują się poza miastem. Doliczając do nich ceny transportu, taniej może wyjść wynajem hotelu w mieście. Hotele czy hostele to najodpowiedniejsze opcje. Sprawdzone, a jednocześnie niedrogie noclegi bez wątpienia znajdziemy w Internecie.

Darmowe muzea w Paryżu

Jeśli chcemy skorzystać z taniego zwiedzania w Paryżu, najlepiej udać się do muzeów w pierwszą niedzielę miesiąca. To właśnie wtedy większość obiektów możemy zwiedzić zupełnie za darmo – w tym Luwr czy Muzeum Orsay. Pozwoli to zaoszczędzić naprawdę sporą sumę. Co ciekawe, do 26 roku życia muzea są darmowe dla mieszkańców Unii Europejskiej. Musimy jedynie okazać dokument tożsamości. Jeśli przekroczyliśmy już tę granicę wieku, nadal mamy do wyboru sporo darmowych wystaw. W przypadku, gdy chcemy zobaczyć wiele obiektów muzealnych w krótkim czasie, warto zaopatrzyć się w kartę Museum Pass na wszystkie przybytki sztuki w Paryżu. Ominiemy także kolejki.
Najwięcej galerii znajduje się w dzielnicy Le Marais. Do Paryża zjeżdżają się artyści z całego świata, więc bez wątpienia turyści mają co oglądać. Najwięcej ciekawych i oryginalnych wydarzeń ma miejsce w weekendy. Na mnóstwo wydarzeń artystycznych, niewielkich festiwali filmowych czy wernisaży można liczyć w dzielnicy Belleville. W centrum artystycznym Le 104 można z kolei natrafić na mnóstwo darmowych wystaw, przedstawień czy filmowych festiwali. W siedzibie UNESCO, która znajduje się w niedalekiej odległości od Wieży Eiffla, można za darmo obejrzeć dzieła Bazaine, Miro, Tapiés, Picassa czy Le Corbusiera.

Zorganizowany wyjazd do Paryża

Warto także rozważyć zorganizowany wyjazd do Paryża np. z okazji Dnia Kobiet. Dzięki temu zobaczymy jak najwięcej atrakcji, przeżyjemy niezapomniane chwile i spędzimy wspaniały czas w gronie innych kobiet. Każda okazja jest dobra do tego, by zobaczyć stolicę miłości. Równie dobrze możemy się tam udać w drugiej połowie roku, gdy jesień zachwyca kolorami.

INNE WPISY

Facebook