Dlaczego warto wybrać się na City break?

Czasami chcemy zmienić otoczenie, zobaczyć nowe miejsce lub się zrelaksować. Weekendowy wyjazd do Paryża lub Drezna? A może, krótki pobyt w którymś z Polskich miast? Coraz więcej osób korzysta z możliwości kilkudniowych wyjazdów zamiast długiego urlopu. Dlaczego warto wybrać się na City break? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Co to jest City break?
  • Jakie miasta wybrać na krótki wyjazd?

W tym wpisie dowiesz się, czym jest City break oraz które miasta warto wybrać na kilkudniowy wyjazd.

Co to jest City break?

Pod popularną nazwą City break kryje się kilkudniowa podróż. Zazwyczaj jest to weekendowy lub około weekendowy wyjazd. Ta forma jest coraz częściej wybierana przez turystów ze względu na brak czasu i funduszy na długie wakacje. Zyskała na popularności głównie z powodu niskich cen lotów. Linie takie jak Ryanair i Wizz Air oferują tanie loty, a nawet PLL LOT przyciąga klientów promocjami, przyczyniając się do stałego wzrostu zainteresowania kilkudniowymi podróżami. Przy odpowiednio wcześniej dokonanej rezerwacji możemy znaleźć loty w bardzo atrakcyjnych cenach do wielu europejskich miast i nie tylko. Główną atrakcją City break są europejskie stolice. Jeżeli ktoś nie ma czasu lub ochoty na samodzielne planowanie podróży, może skorzystać z oferty gotowych zorganizowanych wyjazdów. Taka forma wycieczki będzie z pewnością ogromnym ułatwieniem. Dodatkowo można dobrać wyjazd pod swoje zainteresowania, pasje i możliwości. Każdy znajdzie wyjazd odpowiadający jego potrzebom wystarczy dobrze poszukać. City break to doskonała okazja do odwiedzenia nowych miejsc, poznania wspaniałych ludzi, doskonałej zabawy, odpoczynku od codzienności i szybkiego naładowania baterii. Jest to idealny pomysł na chwilową ucieczkę!

Jakie miasta wybrać na krótki wyjazd?

Lista, miast jakie warto odwiedzić, jest bardzo długa, dlatego przedstawimy tylko kilka propozycji miejsc na spędzenie wyjątkowych chwil.

Jedno z najpiękniejszych europejskich miast czyli Paryż. Warto zobaczyć je przynajmniej raz w życiu, ponieważ ma wiele oblicz i potrafi zaskoczyć. Do Paryża możemy się wybrać o każdej porze roku. Miasto kojarzy się z romantycznymi wyjazdami, ale będzie równie dobrym pomysłem na wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną. Dzięki zorganizowanej podróży, w kilka dni można zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje miasta i cieszyć się wyjątkowym klimatem. Kolejną propozycją będzie Drezno. Przepiękne miasto, idealnie sprawdzi się na chwilę odpoczynku. Nazywane perłą baroku, zachwyca przyjezdnych. Wyjątkowa architektura i ogromna ilość zabytków sprawiają, że jest to idealne miejsce na długie spacery połączone ze zwiedzaniem. Następny na liście jest Strasburg, czyli Europejska stolica. Siedziba takich instytucji jak parlament europejski. Miasto z historią i zabytkową architekturą. Będzie to bardzo dobry pomysł na krótki wyjazd. Na koniec warto wrócić do kraju. W Polsce również jest wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia w czasie kilkudniowej wycieczki. Cudowny Wrocław lub wycieczka szlakiem polskiego renesansu, czyli Sandomierz i Kazimierz Dolny.

INNE WPISY
paryz-co-zobaczyc

Facebook