Nauka jazdy na nartach / nauka jazdy na snowboardzie

Chcesz się nauczyć lepiej jeździć na nartach lub na snowboardzie? Zapisz się na naszą wycieczkę połączoną ze szkoleniem. Polepsz swoje umiejętności! Zapraszamy na szkolenie narciarskie i szkolenie snowboardowe prowadzone przez kadrę wykwalifikowanych instruktorów. Zweryfikuj swój poziom jazdy i zapisz się już dziś.

 

Kursy narciarskie i snowboardowe

Szkolenie narciarskie / szkolenie snowboardowe GRUPOWE

W naszej ofercie mamy do zaproponowania dwie opcje szkolenia narciarskiego / snowboardowego. Szkolenie odbywa się w grupach od 3 – 10 osób i jest przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 • Szkolenie narciarskie – podstawowe ( +300,00 zł), w skład którego wchodzi 5 godzin szkolenia grupowego podczas wyjazdu. To 1 godzina dziennie przez 5 dni.
 • Szkolenie narciarskie – rozszerzone ( +500,00 zł), w skład którego wchodzi 10 godzin szkolenia grupowego podczas wyjazdu. To 2 godziny dziennie przez 5 dni.

Poziomy szkolenia narciarskiego do wyboru:

 • Początkujący od zera – dla osób, które pierwszy raz zaczynają przygodę z narciarstwem. Celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku.
 • Początkujący – dla osób, które potrafią samodzielnie wpiąć narty, zjechać skrętem płużny i samodzielnie się zatrzymać.
 • Średnio zaawansowany – dla osób, które jeżdżą już skrętem równoległym, potrafią jeździć na wyciągu orczykowym i talerzykowym.
 • Zaawansowany – dla osób, które jeżdżą już na krawędzi, pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się. Dla ludzi szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie, poza trasą i w snowparku.
 • Szkolenie snowboardowe – podstawowe ( +300,00 zł), w skład którego wchodzi 5 godzin szkolenia grupowego podczas wyjazdu. To 1 godzina dziennie przez 5 dni.
 • Szkolenie snowboardowe – rozszerzone ( +500,00 zł), w skład którego wchodzi 10 godzin szkolenia grupowego podczas wyjazdu. To 2 godziny dziennie przez 5 dni.

Poziomy szkolenia snowboardowego do wyboru:

 • Początkujący od zera – dla osób, które pierwszy raz zaczynają przygodę ze snowboardem. Celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku.
 • Początkujący – dla osób, które opanowały już podstawy t.j. samodzielnie wpiąć się w wiązania, zjechać skrętem ślizgowym i samodzielnie się zatrzymać.
 • Średnio zaawansowany – dla osób, które jeżdżą już skrętem ślizgowym, potrafią jeździć na wyciągu orczykowym i talerzykowym. Dla tych, którzy pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku, poza trasą i w snowparku.
 • Zaawansowany – dla osób, które jeżdżą już na krawędzi, pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się. Dla ludzi szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie, poza trasą i w snowparku.

Szkolenie narciarskie / szkolenie snowboardowe INDYWIDUALNE:

 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 1 osoby – 100 zł za pierwszą godzinę od osoby; każda następna 90 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 2 do 3 osób – 90 zł za pierwszą godzinę od osoby; każda następna godzin kosztuje 80 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 4 do 6 osób – 80 zł za godzinę od osoby.

Szkolenia wakacje zima – rozkład dzienny

Pakiet

 • w wymiarze 2 godzin dziennie na stoku narciarskim + sesje video coachingu według potrzeb przez 5 dni w grupach. Cena: 500 zł.

Godzinowo

 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 1 osoby – 100 zł za pierwszą godzinę, każda następna 90 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 2 do 3 osób – 90 zł za pierwszą godzinę, każda następna 80 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 4 do 8 osób – 80 zł za godzinę.

Szkolenia sportowe LIVE – 900 zł

Szkolenie sportowe narciarskie prowadzone przez Klub LIVE obejmuje treningi na tyczkach 5h dziennie (slalom i slalom gigant), doskonalenie techniki jazdy sportowej, analiza video, ćwiczenia imitacyjne.

live_baner_2_2

Live to klub sportowy z Bielska-Białej z licencją Polskiego Związku Narciarstwa. Nieważne, czy masz predyspozycje, by zostać przyszłym mistrzem świata czy chcesz po prostu uczyć się jeździć na nartach u profesjonalistów – podczas szkolenia znajdziesz to, czego szukasz! Zapraszamy dorosłych,dzieci i młodzież na całoroczne treningi. Klubowicze startują między innymi w zawodach narciarskich organizowanych przez Polski Związek Narciarski, w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski, Olimpiadzie Młodzieży czy międzynarodowych zawodach FIS, jednak nie trzeba być zawodnikiem, by do nas dołączyć! Zapewniamy treningi w okresie przygotowawczym, opiekę trenerską podczas zawodów i pomoc przy serwisowaniu sprzętu.

Założycielem oraz szefem wyszkolenia jest Piotr Ilewicz. Absolwent AWF Katowice, trener Klasy Mistrzowskiej w narciarstwie zjazdowym. Trener Kadry Narodowej mężczyzn, trener kadry młodzieżowej kobiet, asystent trenera kadry narodowej kobiet. Pracował z kadrą juniorów Holandii i długie lata jako trener w Austrii podczas Austria Racing Camps. Trener, założyciel Klubu Sportowego LIVE. Trener Koordynator Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Jego największym sukcesem jest wyszkolenie syna Jakuba Ilewicza. Absolwent AWF Katowice. Na nartach jeździ od trzeciego roku życia. Dwukrotny Mistrz Polski seniorów, zawodnik startujący w Pucharze Świata, trener II klasy w narciarstwie zjazdowym. Założyciel Akademii Jakuba Ilewicza. Specjalista od przygotowania motorycznego.

Szkolenia snowboardowe wg klasyfikacji SITS są realizowane przez licencjonowaną szkołę KenyOnBoard.com.

Poziomy umiejętności i sprawności

Zakres szkoleń I, II i III poziom sprawności snowboardowej SITS PZS obejmuje:

1 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (POCZĄTKUJĄCY) – koszt 500 zł

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie podstawowych ewolucji snowboardowych.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem lub nartami, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku.

PRZEZNACZENIE: dla najmłodszych adeptów snowboardu oraz początkujących. Kurs na 1 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 5.0 pkt. (w skali ocen 0-10).

2 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY) – koszt 700 zł

Jest potwierdzeniem podstawowych umiejętności technicznych z zakresie średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na 3 stopień sprawności technicznej.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku, poza trasą i w snowparku.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających podstawowe elementy techniki jazdy na snowboardzie. Kurs na 2 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 6.0 pkt. (w skali ocen 0-10).

3 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (ZAAWANSOWANY) – koszt 700 zł

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na Instruktora SITS PZS i Asystenta Instruktora SITS PZS.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie, poza trasą i w snowparku.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających 2 stopień sprawności snowboardowej. Kurs na 3 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 7.0 pkt. (w skali 0-10). Inwestycja na całe życie. Ważność stopni sprawności snowboardowej jest bezterminowa. Sport, taki jak snowboard, to ogromna dawka radości i adrenaliny, a przyjemności płynącej z jazdy, nie da się z niczym porównać.

GRUPA FREESTYLE – koszt 600 zł

Grupa zostanie utworzona przy sprzyjającej ilości zainteresowanych osób. Szkolenie dedykowane dla zaawansowanych uczestników, których umiejętności pozwalają na skupieniu się głównie na ewolucjach w snowparku.

Podstawowe elementy Freestyle: jazda tyłem (switch), półobroty i obroty płaskie frontside i backside, ollie, nollie, tailwheelie, nosewheelie, noseroll, tailroll.

Średniozaawansowane elementy Freestyle: skoki 180 w czasie jazdy na stoku fron-backside, skoki proste, skoki z grabami, skok 180 front-backside na skoczni, shiffty, 50/50 na boxie i railu, skok 180 front-backside z grabem, backside boardrslide na boxie, nosepress i tailpress na boxie.

Zaawansowane elementy Freestyle: skok 360 w czasie jazdy na stoku front-backside, buttering, frontside boardslide na boxie, skok 360 na skoczni frontbackside, skoki w backcountry, elementy techniki jazdy w halfpipe.

KURS ASYSTENTA INSTRUKTORA SITS – koszt 850 zł

Kurs dla osób, które pragną poszerzyć swoje umiejętności snowboardowe o kompetencje Asystenta Instruktora SITS.

Program szkolenia asystenta instruktora zakłada zajęcia teoretyczne, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć indywidualnych na snowboardzie oraz zajęcia metodycznych na śniegu nastawione na naukę nauczania osób poczatkujących na snowboardzie. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice.

Kurs realizowany wg. programu SITSWymogiem formalnym przystąpienia do szkolenia jest:

 • ukończone 18 lat;
 • posiadanie II i III stopnia SITS.

Stopień Asystenta Instruktora SITS uprawnia do prowadzenia indywidualnych zajęć w szkołach stacjonarnych pod okiem Instruktora SITS na terenie naszego kraju. Stopień Asystenta Instruktora odpowiada 3 PRK (Polska Rama Kwalifikacji)

KURS INSTRUKTORA SITS – koszt 1200 zł

Kurs dla osób, które pragną poszerzyć swoje umiejętności snowboardowe o kompetencje Instruktora SITS.

Program szkolenia instruktorskiego zakłada szereg zajęć teoretycznych, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć na snowboardzie oraz wiele metodycznych zajęć na śniegu nastawionych na naukę nauczania jazdy na snowboardzie i elementów freestyle. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice.

Kurs realizowany wg. programu SITS.Wymogiem formalnym przystąpienia do szkolenia jest:

 • posiadanie wykształcenia średniego;
 • posiadanie II i III stopnia SITS;
 • posiadanie stopnia Asystenta Instruktora SITS;
 • ukończenie kursu pierwszej pomocy.

Stopień Instruktora SITS uprawnia do:

 • prowadzenia indywidualnych i grupowych zajęć na snowboardzie do poziomu III stopnia sprawności SITS na terenie naszego kraju;
 • otwarcia patronackiej szkoły SITS

Stopień Instruktora SITS odpowiada 4 PRK (Polska Rama Kwalifikacji).

Szkolenie zima wakacje

Kurs podczas ferii zimowych to świetny wybór. Możemy nabyć nowe umiejętności, a jednocześnie cieszyć się z czasu spędzonego na stoku. To naprawdę wyjątkowe szkolenie. Wakacje w zimie z nami z pewnością będą udane!

Skontaktuj się z nami

Facebook