Nauka jazdy na nartach / nauka jazdy na snowboardzie

Chcesz się nauczyć lepiej jeździć na nartach lub na snowboardzie? Zapisz się na naszą wycieczkę połączoną ze szkoleniem. Polepsz swoje umiejętności!

Kursy narciarskie i snowboardowe

Szkolenia grupowe na wyjazdach zorganizowanych przez nasze biuro: Szkolenia narciarskie na wyjazdach są prowadzone przez licencjonowaną szkołę PZN LIVE.

Nauka jazdy na nartach – od czego zacząć?

Jazda na nartach może sprawiać naprawdę ogrom przyjemności. By jednak szybko się nie zrazić, warto rozpocząć lekcje z instruktorem narciarstwa. Odpowiednia osoba pokaże nam, jak jeździć na nartach. Dowiesz się także, jaka technika jazdy na nartach będzie odpowiednia, jak dopasować sprzęt, jak jeździć po stokach oraz jak wybierać te, które będą odpowiednie do nauki. Jazda na nartach wbrew pozorom nie jest bardzo trudna, o ile instruktor pokaże Ci podstawy. Lekcje rozpoczyna się właśnie od wprowadzenia. Teoria i praktyka to klucz do sukcesu. Aby jazda na nartach sprawiała przyjemność, należy najpierw zapoznać się z podstawami. Sprawdzona szkoła narciarska pomoże Ci się z nimi zapoznać, a kolejne lekcje będą czystą satysfakcją.

Profesjonalna szkoła narciarska

Profesjonalny instruktor narciarski wprowadzi Cię w tajniki jazdy na nartach. Zanim zaczniesz szaleć na stokach, osoba najpierw pokaże Ci podstawy. Lekcje jazdy na nartach są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Należy wybrać odpowiedni poziom zaawansowania, aby skorzystać z usług. Instruktor zadba o to, aby nauka była przyjemnością. Początkowo narty można wypożyczać. Jeśli nie wiesz, czy narciarstwo jest dla Ciebie, a nauka na razie nie daje Ci odpowiedzi, wypożycz narty. To dobry wybór, bowiem narty kosztują sporo, dlatego nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto. Możemy kupić swoje wymarzone narty. gdy już przekonamy się do jazdy. Ważne jest to, że inne narty są przeznaczone dla dorosłych, a inne dla dzieci. Podczas nauki odpowiednia osoba opowie Ci o różnicach. Dowiesz się także, po jakich stokach możesz jeździć. Lekcje sprawią, że w swoim tempie będziesz uzyskiwać lepsze rezultaty.

Nauka jazdy na nartach – czy warto?

Bez wątpienia warto rozpocząć lekcje! Szybko zauważysz, że godziny nauki przynoszą rezultaty. Ważne jest jednak to, aby prowadziła je odpowiednia osoba. U nas pracują doświadczeni instruktorzy z odpowiednim podejściem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie do naszych usług, wypełnij formularz w celu skontaktowania się z nami lub zadzwoń. Możemy udzielić Ci wyczerpujących informacji! Warto także sprawdzić opinie w Internecie. Chcesz kupić pierwsze narty? Podczas lekcji dowiesz się, które narty będą dla Ciebie najodpowiedniejsze. Nauka jazdy na stokach to kolejny krok. Najpierw oswoisz się ze sprzętem, jakim są narty i wyposażenie narciarza, oraz ze środowiskiem. To bardzo ważny etap całej nauki. Nawet teksty w Internecie nie zastąpią Ci profesjonalnych lekcji, podczas których uzyskasz szereg niezbędnych informacji. Później możemy przejść do zasad bezpiecznego poruszania się na stoku. Możesz wypożyczyć narty lub mieć swoje własne.

Oferujemy różnorodne lekcje, dlatego nawet osoby, które od lat mają swoje narty, mogą skorzystać z zajęć. Mamy grupę freestyle, różne poziomy sprawności technicznej. U nas zarówno osoby, które jeszcze nie do końca wiedzą, jakie narty wybrać, jak i zapaleni narciarze i snowboardziści znajdą lekcje dla siebie. Do zimy pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego, jeśli chcesz wybrać się na narty w sezonie, zapisz się na kurs!

Szkolenia wakacje zima – rozkład dzienny

Pakiet

 • w wymiarze 2 godzin dziennie na stoku narciarskim + sesje video coachingu według potrzeb przez 5 dni w grupach. Cena: 500 zł.

Godzinowo

 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 1 osoby – 100 zł za pierwszą godzinę, każda następna 90 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 2 do 3 osób – 90 zł za pierwszą godzinę, każda następna 80 zł;
 • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 4 do 8 osób – 80 zł za godzinę.

Szkolenia sportowe LIVE – 900 zł

Szkolenie sportowe narciarskie prowadzone przez Klub LIVE obejmuje treningi na tyczkach 5h dziennie (slalom i slalom gigant), doskonalenie techniki jazdy sportowej, analiza video, ćwiczenia imitacyjne.

live_baner_2_2

Live to klub sportowy z Bielska-Białej z licencją Polskiego Związku Narciarstwa. Nieważne, czy masz predyspozycje, by zostać przyszłym mistrzem świata czy chcesz po prostu uczyć się jeździć na nartach u profesjonalistów – podczas szkolenia znajdziesz to, czego szukasz! Zapraszamy dorosłych,dzieci i młodzież na całoroczne treningi. Klubowicze startują między innymi w zawodach narciarskich organizowanych przez Polski Związek Narciarski, w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski, Olimpiadzie Młodzieży czy międzynarodowych zawodach FIS, jednak nie trzeba być zawodnikiem, by do nas dołączyć! Zapewniamy treningi w okresie przygotowawczym, opiekę trenerską podczas zawodów i pomoc przy serwisowaniu sprzętu.

Założycielem oraz szefem wyszkolenia jest Piotr Ilewicz. Absolwent AWF Katowice, trener Klasy Mistrzowskiej w narciarstwie zjazdowym. Trener Kadry Narodowej mężczyzn, trener kadry młodzieżowej kobiet, asystent trenera kadry narodowej kobiet. Pracował z kadrą juniorów Holandii i długie lata jako trener w Austrii podczas Austria Racing Camps. Trener, założyciel Klubu Sportowego LIVE. Trener Koordynator Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Jego największym sukcesem jest wyszkolenie syna Jakuba Ilewicza. Absolwent AWF Katowice. Na nartach jeździ od trzeciego roku życia. Dwukrotny Mistrz Polski seniorów, zawodnik startujący w Pucharze Świata, trener II klasy w narciarstwie zjazdowym. Założyciel Akademii Jakuba Ilewicza. Specjalista od przygotowania motorycznego.

Szkolenia snowboardowe wg klasyfikacji SITS są realizowane przez licencjonowaną szkołę KenyOnBoard.com.

Poziomy umiejętności i sprawności

Zakres szkoleń I, II i III poziom sprawności snowboardowej SITS PZS obejmuje:

1 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (POCZĄTKUJĄCY) – koszt 500 zł

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie podstawowych ewolucji snowboardowych.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które mają pierwszy kontakt ze snowboardem lub nartami, celem szkolenia jest oswojenie ze sprzętem, środowiskiem i opanowanie elementów niezbędnych do bezpiecznego przemieszczania się na stoku.

PRZEZNACZENIE: dla najmłodszych adeptów snowboardu oraz początkujących. Kurs na 1 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 5.0 pkt. (w skali ocen 0-10).

2 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY) – koszt 700 zł

Jest potwierdzeniem podstawowych umiejętności technicznych z zakresie średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na 3 stopień sprawności technicznej.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które opanowały już podstawy, pragną dalszego rozwoju i uzyskania pełnej samodzielności na stoku, poza trasą i w snowparku.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających podstawowe elementy techniki jazdy na snowboardzie. Kurs na 2 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 6.0 pkt. (w skali ocen 0-10).

3 POZIOM SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ (ZAAWANSOWANY) – koszt 700 zł

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na Instruktora SITS PZS i Asystenta Instruktora SITS PZS.

ZAKRES SZKOLENIA: dla osób, które pragną czegoś więcej niż tylko rekreacyjnego przemieszczanie się, dla osób szukających dynamiki w jeździe i pewności w każdych warunkach terenowych na trasie, poza trasą i w snowparku.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających 2 stopień sprawności snowboardowej. Kurs na 3 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 7.0 pkt. (w skali 0-10). Inwestycja na całe życie. Ważność stopni sprawności snowboardowej jest bezterminowa. Sport, taki jak snowboard, to ogromna dawka radości i adrenaliny, a przyjemności płynącej z jazdy, nie da się z niczym porównać.

GRUPA FREESTYLE – koszt 600 zł

Grupa zostanie utworzona przy sprzyjającej ilości zainteresowanych osób. Szkolenie dedykowane dla zaawansowanych uczestników, których umiejętności pozwalają na skupieniu się głównie na ewolucjach w snowparku.

Podstawowe elementy Freestyle: jazda tyłem (switch), półobroty i obroty płaskie frontside i backside, ollie, nollie, tailwheelie, nosewheelie, noseroll, tailroll.

Średniozaawansowane elementy Freestyle: skoki 180 w czasie jazdy na stoku fron-backside, skoki proste, skoki z grabami, skok 180 front-backside na skoczni, shiffty, 50/50 na boxie i railu, skok 180 front-backside z grabem, backside boardrslide na boxie, nosepress i tailpress na boxie.

Zaawansowane elementy Freestyle: skok 360 w czasie jazdy na stoku front-backside, buttering, frontside boardslide na boxie, skok 360 na skoczni frontbackside, skoki w backcountry, elementy techniki jazdy w halfpipe.

KURS ASYSTENTA INSTRUKTORA SITS – koszt 850 zł

Kurs dla osób, które pragną poszerzyć swoje umiejętności snowboardowe o kompetencje Asystenta Instruktora SITS.

Program szkolenia asystenta instruktora zakłada zajęcia teoretyczne, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć indywidualnych na snowboardzie oraz zajęcia metodycznych na śniegu nastawione na naukę nauczania osób poczatkujących na snowboardzie. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice.

Kurs realizowany wg. programu SITSWymogiem formalnym przystąpienia do szkolenia jest:

 • ukończone 18 lat;
 • posiadanie II i III stopnia SITS.

Stopień Asystenta Instruktora SITS uprawnia do prowadzenia indywidualnych zajęć w szkołach stacjonarnych pod okiem Instruktora SITS na terenie naszego kraju. Stopień Asystenta Instruktora odpowiada 3 PRK (Polska Rama Kwalifikacji)

KURS INSTRUKTORA SITS – koszt 1200 zł

Kurs dla osób, które pragną poszerzyć swoje umiejętności snowboardowe o kompetencje Instruktora SITS.

Program szkolenia instruktorskiego zakłada szereg zajęć teoretycznych, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć na snowboardzie oraz wiele metodycznych zajęć na śniegu nastawionych na naukę nauczania jazdy na snowboardzie i elementów freestyle. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice.

Kurs realizowany wg. programu SITS.Wymogiem formalnym przystąpienia do szkolenia jest:

 • posiadanie wykształcenia średniego;
 • posiadanie II i III stopnia SITS;
 • posiadanie stopnia Asystenta Instruktora SITS;
 • ukończenie kursu pierwszej pomocy.

Stopień Instruktora SITS uprawnia do:

 • prowadzenia indywidualnych i grupowych zajęć na snowboardzie do poziomu III stopnia sprawności SITS na terenie naszego kraju;
 • otwarcia patronackiej szkoły SITS

Stopień Instruktora SITS odpowiada 4 PRK (Polska Rama Kwalifikacji).

Szkolenie zima wakacje

Kurs podczas ferii zimowych to świetny wybór. Możemy nabyć nowe umiejętności, a jednocześnie cieszyć się z czasu spędzonego na stoku. To naprawdę wyjątkowe szkolenie. Wakacje w zimie z nami z pewnością będą udane!

Skontaktuj się z nami

Facebook