Dubrownik na weekend – co warto zobaczyć?

Jeśli wybieramy się do Chorwacji, bez wątpienia koniecznie trzeba zobaczyć Dubrownik. To niewielkie, ufortyfikowane miasto, które zwane jest także perłą Adriatyku. Obecnie jest symbolem o ogromnie silnej marce, dlatego powinniśmy poświęcić chociaż weekend na jego zwiedzenie. Czy faktycznie w rzeczywistości także zachwyca?

Czy warto odwiedzić Dubrownik?

Odwieczną prawdą jest to, że jeśli jest popyt, jest także i podaż. To dlatego, odwiedzając Dubrownik, trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami. Jednocześnie idzie za nimi wysoka jakość. Dubrownik jest odwiedzany przez coraz większą liczbę turystów, dlatego nie dziwi fakt, że pojawia się mnóstwo restauracji, barów. Co ciekawe, w zasadzie w samym centrum miasta nie ma już miejsca na nowe. Wpływ na zainteresowanie Dubrownikiem ma chociażby fakt, że były tutaj kręcone sceny z serialu “Gra o Tron” oraz do “Gwiezdnych Wojen”. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy muzeów czy zabytkowych kościołach. Choć nie jest to główna atrakcja Dubrownika, chętnych na zwiedzanie tego rodzaju obiektów nie brakuje. W końcu turyści odwiedzają miasto głównie dla pomarańczowych fal dachów na tle spokojnego błękitu Adriatyku. Trzeba przyznać, że ten widok robi wrażenie. Co więcej, mury obronne oraz widoki rozpościerające się na okolice bez wątpienia są godne miejsca wpisanego na listę UNESCO.

Dubrownik – co trzeba zobaczyć?

Jeśli chodzi o nocleg, nie ma z nim problemu. Lokalizacja w dużej mierze będzie zależeć od budżetu, jakim dysponujemy. Nocleg w centrum miasta jest naturalnie droższy. Nieco więcej będzie także trzeba zapłacić za zapierające dech widoki. Dubrownik warto zwiedzić zarówno wieczorem, jak i rano. Po zachodzie słońca możemy udać się na spacer klimatycznymi ścieżkami, odwiedzić starszą część miasta z kamienicami we włoskim stylu.

Do Dubrownika można wejść przez bramę Pile. Jest to główne wejście miejskie od strony zachodniej. Przechadzka po labiryncie uliczek bez wątpienia jest cudownym przeżyciem. Główny kamienny deptak – Stradun – biegnie od bramy zachodniej do wschodniej oraz portu. To właśnie tutaj można poczuć tętno miasta. Jaskółki latają nad naszymi głowami, spotykamy innych turystów, odkrywamy piękno Chorwacji.

Z kolei za dnia czeka na nas całe mnóstwo atrakcji w Dubrowniku. Jeśli wyjeżdżamy na weekend, warto zacząć zwiedzanie naprawdę rano, aby zdążyć wszystko zobaczyć jeszcze przed upałem. Koniecznie trzeba wejść na mury, by z góry zobaczyć miasto, które budzi się do życia. Rano wycieczki przeważnie jeszcze nie wyruszają z hoteli, dlatego w przypadku, gdy chcemy uniknąć tłumów, warto obudzić się naprawdę wcześnie. Jeśli przejdziemy 2 kilometry murów, warto przejść kilkoma uliczkami w cieniu, by nieco ukryć się przed słońcem. W okolicy czeka mnóstwo barów nad samym morzem, gdzie warto spróbować lokalnych przysmaków i napić się wybitnych trunków. Chorwackie wina cieszą się dobrą sławą na całym świecie, dlatego spędzając weekend w Dubrowniku, koniecznie trzeba je wypróbować.

INNE WPISY

Facebook