Wodospady Krka jak dojechać?

Bez wątpienia Park Narodowy Krka to przepiękna część Chorwacji. Nie dziwi fakt, że coraz większa liczba turystów chce zobaczyć go na własne oczy. Wodospady Krka zachwycają wodnymi kaskadami, cudowną zielenią oraz mnóstwem spacerowych kładek. Warto udać się tutaj na jednodniową wycieczkę, jeśli planujemy wakacje w Dalmacji. Należy zabrać ze sobą wygodne, najlepiej nieprzemakalne buty. Można także zabrać ze sobą strój kąpielowy, jeśli chcemy wykąpać się w jednym z najpiękniejszych miejsc Chorwacji.

Jak dojechać na Wodospady Krka

Najszybciej na Wodospady Krka, czyli Parku Narodowego Krka, dotrzemy autostradą. W tym celu musimy poszukać zjazdu z autostrady A1 na Nacionalni Park Krka. Ważne, aby wiedzieć, że wejść do parku jest kilka. Nie ma znaczenia, które z nich wybierzemy, bowiem z każdego możemy rozpocząć ekscytujący spacer. Są również odpowiednie trasy dla rodzin z pociechami, dlatego decydując się na wakacje w Chorwacji z dziećmi, bez wątpienia warto się tutaj udać.

Wodospad Krka dojazd

Krka Park Narodowy to piękne miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Jeśli nie chcemy podróżować samochodem, możemy wybrać rejs statkiem. Na wybrzeżu znajdziemy punkt informacji turystycznej. To tutaj można kupić bilety wstępu do Parku Krka. Po zakupie biletów, udajemy się na przystań, skąd płyną statki do parku. Rejs jest w cenie biletów, co jest ogromnym atutem. Trwa on ok. 20 minut. Bilety do parku można także kupić przez internet na oficjalnej stronie Parku Narodowego Krka. Dzięki temu unikniemy kolejek.

Wodospady Krka Chorwacja jak dojechać

Do Wodospadów Krka możemy także dotrzeć autobusem. Park Narodowy Krka nie posiada oficjalnego przystanku autobusowego. Ważne jednak, że do wyboru mamy pięć wejść. Dwa główne to Lozavac i Skradin i to właśnie tu możemy dojechać autobusem. Do Lozavac dojedziemy za pomocą autobusu regionalnego z Szybenika. Jeśli chcemy wejść przez Skradin, czeka nas rejs łódką.

Wodospady Krka jak dojechać

Gdy już dotrzemy na miejsce samochodem, statkiem czy autobusem, warto kierować się do wejścia. Znajdziemy tam punkty gastronomiczne, sanitariaty czy sklepy z pamiątkami. Znajduje się tutaj także wodospad Skradinski Buk, czyli najpiękniejszy wodospad w parku. To prawdziwa perła Krka.

INNE WPISY

Facebook