Chorwacja – co warto zobaczyć?

Choć Chorwacja jest niewielkim krajem, znajdziemy w nim setki miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jak wybrać z nich te najciekawsze i które warto odwiedzić w pierwszej kolejności, jeśli wyjazd jest ograniczony czasowo? Podpowiadamy!

Chorwacja co warto zobaczyć z dziećmi

Na Chorwacji czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci, dlatego rodziny z maluchami z pewnością nie powinny się nudzić. Co warto zobaczyć na Chorwacji ze swoją pociechą? Przede wszystkim Chorwacja posiada aż siedem Parków Narodowych. Warto zobaczyć na własne oczy niezwykłą przyrodę. To także okazja do rodzinnych spacerów. Starszym dzieciom z pewnością spodobają się starsze miasteczka oraz niezwykle atrakcyjne zabytki.

Jeśli chcemy spędzić czas wspólnie, warto udać się na plażę. To właśnie tutaj czekają wodne atrakcje – łódki, zjeżdżalnie, rowery wodne, skutery wodne. Można także spróbować nurkowania czy postawić na zabawy w piasku. Dzieci uwielbiają rozrywkę na plaży. Na Chorwacji można spotkać zarówno piaszczyste, żwirkowe, jak i kamieniste plaże. Wejście do morza przeważnie jest bardzo łagodne.

Chorwacja co warto zobaczyć mapa

W Chorwacji istnieją dwa główne obszary turystyczne. Pierwszym z nich jest obszar północny – Półwysep Istria, okolice Rijeki i północne wyspy, drugim z kolei obszar południowy – okolice Zadaru, Splitu, Riwiera Makarska oraz okolice Dubrovnika i południowe wyspy, m.in. Brać, Hvar czy Korcula. Jeśli chcemy postawić na wyjazd, na którym odpoczniemy, ale także sporo pozwiedzamy, trzeba wybrać się na Chorwację na ok. dwa tygodnie i zdecydować się na jeden z tych obszarów. Zwiedzenie całego kraju nie będzie łatwe, choć nie jest niemożliwe – nowoczesny system autostrad ułatwia zadanie.

Chorwacja co warto zobaczyć blog

Chorwacja ma bardzo wiele do zaoferowania. W zależności od tego, na jaki obszar się zdecydujemy, możemy liczyć na inne atrakcje. Warto także na wstępie zastanowić się, czy wyjazd ma służyć głównie odpoczynkowi i relaksowi, czy jednak chcemy jak najwięcej zwiedzić. Od tego będzie bowiem zależał cały plan wycieczki. A trzeba przyznać, że na Chorwacji jest do zwiedzania wiele. Zarówno miłośnicy odpoczynku, jak i wielbiciele aktywności fizycznej, znajdą odpowiednią formę spędzania wolnego czasu dla siebie. Trzeba jednak liczyć się z niemałym tłokiem. Chorwacja jest bardzo częstym kierunkiem wyjazdów turystycznych.

Chorwacja co warto zobaczyć atrakcje

Nie ulega wątpliwości, że Chorwacja jest turystycznym rajem. Zobaczenie wszystkich atrakcji podczas jednego wyjazdu jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto zdecydować się na kilka z nich. Na liście powinny się znaleźć:

 • parki narodowe Chorwacji,
 • Jeziora Plitwickie,
 • miasto Split,
 • miasto Trogir,
 • miasto Dubrownik,
 • Starożytne Mury Miejskie,
 • Vidova Gora.

Korcula Chorwacja co warto zobaczyć

Korcula jest wprost doskonałym kierunkiem dla plażowiczów. To właśnie tutaj czekają zapierające dech śródziemnomorskie krajobrazy. Na liście obowiązkowych rzeczy do zobaczenia, warto umieścić:

 • Stare Miasto w mieście Korcula,
 • szlak lokalnych win,
 • wycieczka na wyspę Proizd,
 • podróż szlakiem Marco Polo,
 • taniec Moreška,
 • turniej rycerski.

Oczywiście Korcula doskonale sprawdzi się także do wypoczynku. Jeśli planujemy wyjazd głównie służący relaksowi, z pewnością nam się tu spodoba. Korculę można opisać w kilku słowach – liczne zabytki, przepiękne krajobrazy, urokliwe uliczki, kamienne schody, przystanie jachtowe, plażowe zatoczki, wybitna kuchnia na bazie ryb i owoców morza.

Chorwacja Dalmacja co warto zobaczyć

W Dalmacji można spędzić czas niezwykle przyjemnie i kreatywnie. To właśnie tutaj znajdują się najładniejsze chorwackie miasta, przepiękna przyroda. Koniecznie trzeba zobaczyć miasto Split. Dobra wiadomość jest taka, że da się je zwiedzić w jeden dzień. Popularna jest także wyspa Hvar, Park Narodowy Krka, Makarska i Biokovo. Z pewnością trzeba je zobaczyć na własne oczy, by docenić piękno i ogrom atrakcji, jakie niesie za sobą Chorwacja. Nawet podczas krótkiego wyjazdu możemy zobaczyć choć część z tych miejsc.

INNE WPISY

Facebook