Zalipie – malowana wieś

Zalipie to unikalny przykład sztuki ludowej, która przetrwała próbę czasu i jest kontynuowana przez kolejne pokolenia.

Terminy wyjazdów

OD DO OPIS TRANSPORT GRUPOWY REZERWACJA ONLINE
10.10.2023 11.10.2023 Zalipie  od 499 zł REZERWACJA

Zawsze w cenie

Transport

Opieka pilota

Zalipie – malowana wieś

Zalipie to niewielka wieś w Małopolsce, o której słyszał cały świat! To właśnie tu przyjeżdżają turyście z całego świata by podziwiać domy pokryte kwiecistymi malowidłami. Zalipie to unikalny przykład sztuki ludowej, która przetrwała próbę czasu i jest kontynuowana przez kolejne pokolenia. Oprócz malowniczej polskiej wsi odwiedzimy równie malownicze miasto – Tarnów.

Informacje odnośnie płatności

Po potwierdzeniu rezerwacji przez biuro uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia zaliczki w wysokości 30% kosztów imprezy w terminie do 3 dni roboczych od dnia potwierdzenia.

Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia całości kosztów imprezy nie później niż na 30 dni przed wyjazdem.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto bankowe lub w siedzibie Organizatora.

Informacje szczegółowe

Dzień 1

Wyjazd wg rozkładu.
Przejazd do Zalipia. Wieś od dawna słynie z malowanych chat, a zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej i w „Domu Malarek” oraz podczas spaceru przez tą malowaną wieś. Dodatkowo odwiedzimy Wierzchosławice i Muzeum Wincentego Witosa – premiera Rzeczpospolitej w okresie międzywojennym – charyzmatycznego przywódcy ruchu ludowego w Polsce.
Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Tarnowa. Miejscowość może pochwalić się wyjątkowej urody Starym Miastem, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. Tarnowska bazylika katedralna urzeka wyjątkową atmosferą i bogatym wyposażeniem. Centralnie ulokowany na rynku ratusz, pierwotnie gotycki, wielokrotnie przebudowywano, nadając mu ostatecznie cechy stylu renesansowego. Na ul. Żydowskiej znajduje się furtka prowadzącą do miejsca, w którym do czasów II Wojny Światowej stała synagoga. Na skalistym cyplu Góry św. Marcina zachowały się ruiny wspaniałego niegdyś zamku Tarnowskich, a samo wzgórze słynie z pięknego widoku na miasto. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Informacje odnośnie ceny

Cena obejmuje:

  • przejazd luksusowym autokarem
  • 1 nocleg w pokojach 2- 4 osobowych
  • 1 x śniadanie i obiadokolację
  • ubezpieczenie
  • realizacje programu
  • podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • wydatków własnych

Certyfikat
SIGNAL IDUNA

Zaświadczenie
ROTPT

Warunki uczestnictwa

Skontaktuj się z nami

Facebook