Strasburg Jarmark Bożonarodzeniowy: Wycieczka 2019

Jarmark świąteczny w Strasburgu to najstarszy, bo trwający aż od 1570 roku jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Zobacz, ile znakomitych rzeczy ma do zaoferowania!

Terminy wyjazdów

OD DO OPIS TRANSPORT GRUPOWY REZERWACJA ONLINE
09.12.2019 11.12.2019 Strasburg i Colmar 299 zł REZERWACJA

Zawsze w cenie

Transport

Opieka pilota

Jarmark świąteczny w Strasburgu

W Strasburgu w 1570 roku miała miejsce pierwsza edycja najstarszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Europie, nazywanego “Christkindelsmärik” (targ dzieciątka Jezus). Od tego czasu, Strasburg zachowuje tradycję alzackich świąt – autentycznych, ciepłych i hojnych.

W 11 miejscach w samym sercu miasta pojawiają się tradycyjne kramiki tworząc jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Można na nich znaleźć rzemiosło, produkty spożywcze i tradycyjne dekoracje alzackie. Miasto jest pięknie oświetlone i przybrane dziesiątkami lampek i elementów dekoracyjnych. Na Placu Kleber pojawia się wielka choinka, która stanowi odwieczną tradycję Salzburga. Tradycja sięga 1605 r. kiedy to znaleziono manuskrypt opisujący znajdujące się w salach cechów Strasburga ozdobione drzewka.

Strasburg Jarmark Bożonarodzeniowy – jeden z najpiękniejszych jarmarków świata

Nie da się ukryć, że jarmark świąteczny w Strasburgu należy do tych najpiękniejszych. To miejsce ma niebywałą magię i poczuje, to każdy, kto odwiedzi jarmark bożonarodzeniowy właśnie w tym mieście. Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Strasburg. W grudniu czeka tu wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, dlatego na pewno nikt nie będzie się nudzić. To okazja do tego, aby kupić świąteczne dekoracje, spędzić czas w miłej atmosferze, napić się dobrego wina czy skosztować przysmaków. Dlaczego jeszcze warto wybrać Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg?

W Polsce świąteczne jarmarki dopiero pojawiają się w miastach od kilkunastu lat. W Niemczech, Francji tradycja jarmarku bożonarodzeniowego sięga XV wieku! Jarmarki bożonarodzeniowe to idealna okazja do tego, aby wypróbować lokalne przysmaki, grzane wina, słodkie ciastka. Przede wszystkim spacerujemy wśród straganów, które są pełne świątecznych ozdób, rękodzieła czy pomysłów na prezenty. Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg pozwoli nam poczuć atmosferę świąt! Czeka także wiele atrakcji dla każdego, kto uwielbia radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podróż nie trwa długo. Wyjazd odbywa się z Polski do Strasburga, a cała podróż to dwa dni. Warto sprawdzić program wycieczki, aby mieć wszelkie niezbędne informacje dotyczące atrakcji, zwiedzania jarmarku bożonarodzeniowego, godziny zwiedzania itp. To odpowiednia wycieczka również dla dzieci! Bez wątpienia warto odwiedzić Strasburg. To jeden z najwspanialszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie, a nawet na świecie. Cena wyjazdu nie jest wysoka, dlatego zarezerwuj termin i pędź z nami na Jarmark Bożonarodzeniowy do Strasburga!

Ogrom świątecznych atrakcji – Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy Strasburg

Istnieje wiele powodów, dla których warto przyjechać do miasta Strasburg. Jednym z nich jest wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym. To naprawdę wyjątkowy świąteczny jarmark, który zamienia miasto w magiczne miejsce. Jeśli chodzi o świąteczny jarmark w Strasburgu, jego tradycja sięga 1570 roku. Tym samym jest to jeden z najstarszych jarmarków tego typu w całej Europie! Miasto wyróżnia się w okresie świątecznym na mapie Europy. Całe miasto zamienia się w zimową krainę. Czas od początku grudnia, kiedy to rozpoczyna się jarmark, jest naprawdę niezwykły. Na jarmarku bożonarodzeniowym można znaleźć mnóstwo świątecznych akcentów. Nie brakuje także atrakcji. To tu można nabyć dekoracje, prezenty dla dzieci i dorosłych. Jarmark świąteczny Strasburga mieści się na sporych rozmiarów placu. W tym czasie, w okolicach grudnia, do Strasburga zjeżdżają turyści z niemal całego świata. Miejsce jest znane w Europie, a miasto ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania. Miłośnicy jarmarków bożonarodzeniowych z pewnością w tym czasie powinni się tu pojawić!

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić jarmarki? Są one otwarte przez długie godziny, dlatego program zwiedzania jarmarku jest naprawdę bogaty. W tym czasie można kupić dekoracje, wybrać przysmaki, spróbować każdego regionalnego dania. To wyjątkowe miejsca, które przemieniają miasta w zimowe krainy. To moc atrakcji dla każdego! Świąteczny okres w Strasburgu sprawia, że okna i fasady są ozdobione światełkami i dekoracjami. Na ulicach unosi się zapach korzennych przypraw i cynamonu. W jednym miejscu można wybrać ozdoby, przysmaki, prezenty. Wiele osób czeka na to przez cały rok! Na jarmarku bożonarodzeniowym znajduje się ponad 300 świątecznych stoisk! Stworzą one mniejsze jarmarki, w których czeka wiele atrakcji. W dowolnym czasie można je obejrzeć. Jarmarki są otwarte przez długie godziny i wypełniają niemal każdy zakątek miasta. Samo miejsce i całe miasto jest wypełnione świąteczną atmosferą. Na próżno szukać drugiego tak klimatycznego jarmarku w Europie. Wizyta tutaj umili nam czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia – jarmark w Strasburgu

Szukając wyjątkowych jarmarków bożonarodzeniowych, warto wspomnieć właśnie o Strasburgu. Program, który przygotowaliśmy, jest na tyle bogaty, że zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników świąt. Przybywamy do miasta i mamy praktycznie cały dzień na zwiedzanie jarmarku, kupienie dekoracji, zobaczenie całego placu. Można również odwiedzić inne ciekawe miejsca i niewielkie jarmarki. Odwiedzający co prawda nie spotkają tutaj reniferów czy Świętego Mikołaja, za to nie można narzekać na brak klimatu Bożego Narodzenia! Organizatorom zależy na przedstawieniu alzackich tradycji świątecznych, historii oraz lokalnych przypraw. Na pewno trzeba spróbować bredeles. To korzenne ciastka w kształcie gwiazdki. W jednym miejscu znajdziemy również pain d’Epice, czyli piernik w różnych odsłonach czy naleśniki crêpes, flammekeuche. Będąc na jarmarku koniecznie trzeba napić się gorącego napoju na bazie soku pomarańczowego lub jabłkowego z przyprawami.

Jak widać jarmarki, które powstają w pierwszej połowie grudnia, mają wiele do zaoferowania. Ozdoby, dekoracje, magiczne miejsca to zaledwie garstka z tego, co proponuje jarmark w Strasburgu. Pewne jest to, że planując pierwszą połowę grudnia, warto uwzględnić nasz program wyjazdu na jarmark. To właśnie tutaj na pewno kupisz wymarzone ozdoby, poznasz wiele informacji na temat historii Strasburga, odwiedzisz ciekawe miejsca, spędzisz czas w przyjemnej atmosferze. Podróż nie ciągnie się przez długie godziny, dlatego szybko trafimy do celu, czyli miejsca docelowego, jakim jest jarmark. W razie potrzeby, udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów lub rezerwacji terminu wyjazdu na jarmark w pierwszej połowie grudnia! Świąteczne miejsca na pewno Cię zachwycą!

Informacje odnośnie płatności

Po potwierdzeniu rezerwacji przez biuro uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia zaliczki w wysokości 30% kosztów imprezy w terminie do 3 dni roboczych od dnia potwierdzenia.

Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia całości kosztów imprezy nie później niż na 30 dni przed wyjazdem.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto bankowe lub w siedzibie Organizatora.

Informacje szczegółowe

Dzień 1

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

Dzień 2

Przyjazd do Strasburga w godzinach porannych. Stolica Europy . Leżący nad Renem Strasburg od zawsze był bramą łączącą różne żywioły, splatające się w kolorową mozaikę Alzacji. Przenikanie się tradycji francuskiej i niemieckiej, sąsiedztwo szczytów Wogezów, wiekowych winnic i nurtu Renu z jednej strony, z drugiej zaś potężna gotycka katedra Notre-Dame, pocztówkowa dzielnica Petite France i szkieletowe domy nadają miastu niepowtarzalnego klimatu. Dramatyczna historia, która przez wieki dotykała mieszkańców Alzacji z pewnością nie zmieniła ich pogodnego nastawienia do życia, a doskonałe wyroby winiarskie dbają by ten stan podtrzymywany. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Następnie przejazd do Colmar, które śmiało można nazwać średniowieczną perełką. Od XVI wieku niewiele zmienił swoje oblicze, stając się dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Alzacji. Domy o konstrukcji szkieletowej zachwycają bogactwem kolorów i mistrzostwem sztuki snycerskiej, gotyckie kościoły Dominikanów i św. Marcina przyciągają surowością w stylu gotyckim, natomiast portowa dzielnica Petite Venise (pol. Mała Wenecja) urzeka wręcz bajkową scenerią. Colmar od wieków słynął z handlu winem, czego najlepszym dowodem jest bogato zdobiony budynek giełdy wina w sercu miasta. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Informacje odnośnie ceny

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
  • opiekę pilota w czasie podróży
  • ubezpieczenie KL i NNW na podróż
  • realizację programu

Cena nie obejmuje:

  • dopłaty wymagane na miejscu. Koszty programowe: 10 €/os. obejmujące koszty organizacyjne (opłatę lokalną i parkingową) oraz opiekę pilotażową nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).
  • wydatków własnych

Certyfikat
SIGNAL IDUNA

Zaświadczenie
ROTPT

Warunki uczestnictwa

Skontaktuj się z nami

Facebook