Slider

Szkolenia SKI & SNB

Kursy narciarskie i snowboardowe - szkolenie zimowe wakacyjne

Oferujemy jednodniowe wyjazdy szkoleniowe do miejscowości takich jak Szczyrk, Wisła, Brenna, Korbielów, itp. Dysponujemy busami 9-cio osobowymi. Szkolenia grupowe na wyjazdach zorganizowanych przez nasze biuro podróży: Szkolenia narciarskie na wyjazdach są prowadzone przez licencjonowaną szkołę SITS "KenyOnBoard".

Szkolenia wakacje zima - rozkład dzienny

 1. w wymiarze 2 godzin dziennie na stoku narciarskim + sesje video coachingu według potrzeb przez 5 dni w grupach, cena 500 zł;
 2. godzinowe:
  • godzina zegarowa pracy instruktora - szkolenie narciarskie dla 1 osoby - 100 zł za pierwszą godzinę, każda następna 90 zł;
  • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 2 do 3 osób - 90 zł za pierwszą godzinę, każda następna 80 zł;
  • godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie narciarskie dla 4 do 8 osób - 80 zł za godzinę.

Stopnie umiejętności i sprawności - szkolenia zima wakacje

Zakres szkoleń I, II i III stopień sprawności snowboardowej SITS PZS obejmuje:


1 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ  - koszt 500 zł


Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie podstawowych ewolucji snowboardowych.

ZAKRES SZKOLENIA: Oswojenie się ze sprzętem między innymi narciarskim i samym środowiskiem, podstawowe techniki jazdy: ześlizgi, jazda w skos stoku, jazda w linii spadku stoku, skręt ślizgowy rotacyjny, jazda wyciągiem oraz podstawowe elementy Freestyle: półobroty i obroty płaskie, ollie, nollie, nosewheeli, tailwheeli, skok prosty na małej skoczni.

PRZEZNACZENIE: dla najmłodszych adeptów snowboardu oraz początkujących. Kurs na 1 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 5.0 pkt. (w skali ocen 0-10).


2 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ - koszt 550 zł


Jest potwierdzeniem podstawowych umiejętności technicznych z zakresie średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na 3 stopień sprawności technicznej.

ZAKRES SZKOLENIA: Ewolucje średniozaawansowane: skręty cięte, śmig ślizgowy, skręt ślizgowy i ślizgowy NW, switch, jazda po różnych formach terenowych. Elementy techniki freestylowej zarówno na stoku, jak i w snowparku: skok 180 na stoku, noseroll, tailroll, skoki z grabami i shifty oraz slalom.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających podstawowe elementy techniki jazdy na snowboardzie. Kurs na 2 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 6.0 pkt. (w skali ocen 0-10).


3 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ - koszt 650 zł


Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na Instruktora SITS PZS.

ZAKRES SZKOLENIA: Ewolucje zaawansowane, skręt cięty NW, skręt cięty, skręt cięty tyłem, śmig cięty, freeride jazda poza trasą, elementy alpejskiej techniki jazdy (slalom gigant), elementy techniki freestylowej: skok 180 na skoczni, skoki 180 z grabami na skoczni, 50/50, boardslide, nosepress, tailpress na przeszkodach.

PRZEZNACZENIE: dla osób posiadających 2 stopień sprawności snowboardowej. Kurs na 3 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 7.0 pkt. (w skali 0-10). Inwestycja na całe życie. Ważność stopni sprawności snowboardowej jest bezterminowa. Sport, taki jak snowboard, to ogromna dawka radości i adrenaliny, a przyjemności płynącej z jazdy, nie da się z niczym porównać.


SZKOLENIA FREESTYLEOWE - koszt 550 zł


 • Podstawowe elementy Freestyle: jazda tyłem (switch), półobroty i obroty płaskie frontside i backside, ollie, nollie, tailwheelie, nosewheelie, noseroll, tailroll.
 • Średniozaawansowane elementy Freestyle: skoki 180 w czasie jazdy na stoku fron-backside, skoki proste, skoki z grabami, skok 180 front-backside na skoczni, shiffty, 50/50 na boxie i railu, skok 180 front-backside z grabem, backside boardrslide na boxie, nosepress i tailpress na boxie.
 • Zaawansowane elementy Freestyle: skok 360 w czasie jazdy na stoku front-backside, buttering, frontside boardslide na boxie, skok 360 na skoczni frontbackside, skoki w backcountry, elementy techniki jazdy w halfpipe.

INSTRUKTOR SITS - koszt 1300 zł


Stopień Instruktora SITS uprawniania do prowadzenia zajęć powszechnej nauki jazdy na snowboardzie. Kwalifikacjami wstępnymi na kurs jest posiadanie III stopnia sprawności SITS, dobry stan zdrowia i ukończony 18 rok życia.

Program nauki instruktorskiej zakłada szereg zajęć teoretycznych, których zasób informacji jest niezbędny do realizacji zajęć na snowboardzie oraz wiele metodycznych zajęć na śniegu nastawionych na naukę nauczania jazdy na snowboardzie i freestylu. Kadrą kursu będą Instruktorzy Wykładowcy SITS i pracownicy AWF Katowice. Wszystkie kursy realizowane są wg. programu SITS. Wymogi i szczegóły w informatorze przedsezonowym SITS i na stronie stowarzyszenia www.sits.org.pl, opłata wg cennika SITS.

Szkolenie - zima wakacje

Kurs podczas ferii zimowych to świetny wybór. Możemy nabyć nowe umiejętności, a jednocześnie cieszyć się z czasu spędzonego na stoku. To naprawdę wyjątkowe szkolenie. Wakacje w zimie z nami z pewnością będą udane!