Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno Wycieczka 2019

Jarmark świąteczny w Dreźnie to najstarszy i jeden z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Zobacz, ile wspaniałych rzeczy ma do zaoferowania!

Terminy wyjazdów

OD DO OPIS TRANSPORT GRUPOWY REZERWACJA ONLINE
12.12.2019 12.12.2019 Drezno 199 zł REZERWACJA

Zawsze w cenie

Transport

Opieka pilota

Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno

Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.

Na terenie jarmarku nasi turyści będą mogli obejrzeć z bliska licząca 14 metrów wysokości, bożonarodzeniowa piramidę, a także wziąć udział w niepowtarzalnym Święcie Strucli, podczas którego od Zwinger do Striezelmarkt odbywa się pochód z olbrzymią struclą, która zostaje rozdawana zgromadzonym. W namiotach na ternie parku odbywają się pokazy teatralne o tematyce świątecznej i koncerty – ok. 150 występów i spektakli każdego dnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy Drezno – czy warto?

Striezelmarkt to magiczny jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie. Od lat przyciąga turystów, którzy chcą spędzić kilka chwil w Niemczech. Organizujemy jednodniowe wycieczki do Drezna, dlatego masz okazję odwiedzić bożonarodzeniowy jarmark i kupić wybrane produkty, po czym wrócić do Polski. Jarmark to całe mnóstwo atrakcji! Grudzień to miesiąc, w którym organizowany jest wyjazd, jednak warto na bieżąco śledzić terminy, które pojawiają się w naszej ofercie. Jarmarki bożonarodzeniowe to okazja do kupienia przepięknych pamiątek czy unikatowych produktów. Szczegóły programu podane są poniżej. Do dyspozycji masz aż cały dzień, który możesz spędzić w tym mieście. Zachęcamy do spróbowania wina w Dreźnie, dresdner christstollen, odwiedzenia centrum, skorzystania z licznych atrakcji w Niemczech. Jesteśmy pewni, że Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie pozytywnie Cię zaskoczy.

Drezno jarmark – wyjazd z Polski

Organizujemy wyjazd z Polski komfortowym autokarem. Wycieczki odbywają się w miesiącu grudzień. Są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dlaczego warto odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe? Dzięki nim możemy poczuć magię świąt, sprawić, że grudzień będzie cieplejszym miesiącem, kupić wymarzone przedmioty, spróbować unikatowych produktów. Na jarmarku w Dreźnie czeka także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Szczegóły wycieczki zawsze podajemy na naszej stronie internetowej. Wiele osób, zanim zdecyduje się odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie, wpisuje w wyszukiwarkę “jarmark bozonarodzeniowy Drezno 2018”, “jarmark drezno 2019” czy “Drezno jarmark bożonarodzeniowy 2019”. Nic w tym dziwnego, bowiem w ten sposób możemy obejrzeć, jak wyglądały jarmarki w ubiegłych latach w Niemczech. Można także poznać szczegóły samego wydarzenia, sprawdzić, jakie smakołyki i napoje oprócz wina są tam serwowane, czy jarmark bożonarodzeniowy odbywa się w centrum Drezna, czy jest oddalony. Pewne jest jednak to, że jarmarki Drezno sprawiają, że w mieście tworzy się magiczna atmosfera. Nie trzeba spędzać tu wielu dni. Wystarczą jednodniowe wycieczki do centrum miasta Drezno, aby przekonać się, że warto tutaj być.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie – grudzień

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie zachwyci szczególnie dzieci. To jeden z najstarszych jarmarków w całych Niemczech. Pierwszy raz ten wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy odbył się w 1434 roku. Nie trwał wtedy kilku dni, jak obecnie, lecz jeden dzień. Od tamtej pory grudzień jest miesiącem, gdy bez żadnych przerw targ adwentowy odbywa się co roku. Nie da się ukryć, że to obowiązkowy punkt programu, gdy w grudniu odwiedzamy Drezno. Jak wygląda jarmark bożonarodzeniowy i dlaczego jest jedną z największych atrakcji miasta Drezno? Dlaczego przyjeżdżają tu wycieczki z całego świata, aby choć przez chwilę być w mieście i poznać atrakcje jarmarku oraz całego wydarzenia?

Jarmark bożonarodzeniowy bez wątpienia jest magiczny. To właśnie tutaj unosi się słodki smak, który przyciąga przechodniów. Odwiedzając Drezno oraz sam jarmark bożonarodzeniowy, koniecznie trzeba spróbować striezel. Jego nazwa pochodzi od drożdżowego ciasta z bakaliami. Strucla pochodzi z miasta Drezno, posiada swój specjalny certyfikat. Grudzień to czas, gdy po prostu trzeba zdecydować się na wycieczki tutaj i spróbować lokalnych przysmaków dostępnych na jarmarku. Jednocześnie samo Drezno ma wiele do zaoferowania. Jednodniowe wycieczki będą wystarczające, by tego wszystkiego spróbować.

Trudno wyobrazić sobie bożonarodzeniowy czas bez grzanego wina. Glühwein to popularne grzane wino, które dostaniemy na jarmarku Drezno. Grzaniec jest doprawiony goździkami i innymi aromatycznymi przyprawami, które kojarzą się z miesiącem grudzień. Odwiedzając Drezno, spacerując po jarmarku, warto także kupić ozdoby świąteczne czy zabawki na prezent pod choinkę. Czekają cudowne wystawy, Domek Pflaumentoffla, kino Skrzatów, Dom Baśni, Domek z Piernika. Każdy będzie zachwycony scenerią. Zarezerwuj termin wycieczki już teraz lub skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły!

Informacje odnośnie płatności

Po potwierdzeniu rezerwacji przez biuro uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia zaliczki w wysokości 30% kosztów imprezy w terminie do 3 dni roboczych od dnia potwierdzenia.

Uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia całości kosztów imprezy nie później niż na 30 dni przed wyjazdem.

Wpłaty należy dokonać przelewem na konto bankowe lub w siedzibie Organizatora.

Informacje szczegółowe

Wyjazd – wg rozkłady

Spacer po zabytkowej starówce w trakcie którego zwiedzimy m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca.

Po zwiedzaniu czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Informacje odnośnie ceny

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) na trasie Katowice – Wrocław – Katowice
  • opiekę pilota w czasie podróży
  • ubezpieczenie KL i NNW na podróż
  • realizację programu

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia,
  • wydatków własnych.

Certyfikat
SIGNAL IDUNA

Zaświadczenie
ROTPT

Warunki uczestnictwa

Skontaktuj się z nami

Facebook